Co dokáže suchý zip
Suchý zip není třeba nikomu z vás představovat. Každý se s ním už někdy setkal, ale bývaly doby, a ty mnozí z vás ještě pamatují, kdy jsme se bez této převratné technické vychytávky museli obejít. Je až stěží uvěřitelné, že si lidé museli zapínat batohy šňůrkou, obouvat tenisky výhradně na tkaničky, upínat rukávy u lyžařské bundy patentkami či knoflíky, a to není vše, kde se tyto výrobky dokázaly natrvalo usadit.
Stahovač kabelů – potřebujete svázat kabely u psacího stolu či v dílně, anebo nějaké komponenty a materiál, jako jsou dřevěné laťky, plastové trubky, tužky, štětce atd.? Výhodou tohoto řešení je možnost kdykoli spoj rozevřít a vytvořit znovu, na rozdíl od různých stahovacích pásků, které se zaklesnou napevno a natrvalo.
Nástěnky, informační tabule – ideální způsob, jak na zeď pověsit obrázky, mapy, informační tabule, nástěnky apod. Není nutné do zdi navrtávat hmoždinky, což je „chuťovka“ zvláště v panelovém bytě. Stačí chemoprenem přilepit suchý zip přímo na omítku a máte pevný spoj i bez vrtání.
Zapínání oděvů a obuvi – snad nejčastější způsob, kde se uplatní, jsou bundy, batohy a boty. Různé přezky, řemínky a popruhy – to vše se upíná velice rychle, spoj je velmi pevný, nejste závislí na knoflíkových dírkách ani poloze druků a sponek. Oděv a boty si upnete přesně podle potřeby, doslova na milimetr.
Na kolo, do auta – upínání předmětů v autě nebo při cykloturistice se stalo docela běžným standardem. Šikovná švadlenka zvládne doma vyrobit i brašny na míru, třeba na řídítka či pod sedlo, nebo jako nástavbu na zadní nosič.
Vodáci – pro vodáky ideální způsob, jak cokoli přichytit, aby to dokázalo odolat i působení vody. Suchému zipu voda vůbec nevadí, takto snadno ukotvíte bagáž v lodi, postavíte stanovou nástavbu, upevníte sedačky a také zapnete plovací vestu a přilbu. Není nic horšího, než mokrá tkanička, když potřebujete vestu a přilbu rychle rozepnout – se suchým zipem takové patálie nehrozí.